Tekvicová krémová polievka

Tekvicu umyjeme, ošúpeme a nakrájame na malé kúsky. Pridáme nadrobno pokrájané zemiaky, mrkvu, cibuľu, cesnak, soľ a korenie a spolu opražíme na masle. Zalejeme zeleninovým vývarom /môžeme pridať aj trochu paradajkovej šťavy/ a varíme do mäkka. Rozmixujeme, primiešame smotanu a servírujeme. Na záver dochutíme /ozdobíme na tanieri/ tekvicovým olejom a kyslou smotanou.

Praženica s tekvicovým olejom

Špecialita z oblasti Štajerska - Rakúsko. Vajíčka rozmiešame, osolíme a okoreníme. Panvicu mierne rozohrejeme, pridáme vajíčka a za stáleho miešania opražíme. Na záver polejeme tekvicovým olejom a posypeme posekanými tekvicovými jadierkami.

Hovädzie mäso s tekvicovým olejom

Hovädzie mäso umyjeme a uvaríme spolu so zeleninou, koreninami a soľou do mäkka. Nakrájame na tenké plátky. Podávame aj na studeno s tekvicovým olejom, balzamikovým octom a na plátky nakrájanou cibuľou.

Nátierka s tekvicovým olejom

Tvaroh so smotanou a bylinkovou soľou rozmiešame, pridáme tekvicový olej a nadrobno posekané tekvicové jadierka.

Čerstvá mrkvová šťava

Mrkvu očistíme a odšťavíme. Do pohára pridáme trochu tekvicového oleja. Dodá výbornú chuť a napomáha absorbcii vitamínov rozpustných v tukoch / A, D, E, K /.

Paradajkový šalát s mozarellou

Paradajky a mozarellu nakrájame na plátky. Striedavo poukladáme na tanier, pridáme  bazalku /najlepšie čerstvú/, polejeme tekvicovým olejom.

Tofu s tekvicovým olejom

Tofu a paradajky nakrájame na menšie kúsky, nasekáme pažítku. Dochutíme tekvicovým olejom a bylinkovou soľou.

Sladký tip: Vanilková zmrzlina s tekvicovým olejom

Zmrzlinu naservírujeme na tanier a polejeme tekvicovým olejom.